Lukáš Žďárský: Radlická nebyla vize, ale seberealizace

Pokud si dáte do vyhledávače jméno Lukáš Žďárský, dozvíte se, že „má schopnost budovat něco z ničeho“. A je tomu skutečně tak. Dnes společně s kamarádem a parťákem Jakubem Zajícem vracejí život starým polorozpadlým budovám. V dnešním podcastu jsme si s Lukášem například povídali o tom, jak vznikaly jejich projekty, podle čeho vybírají lidi do týmu a jak pracuje se svým časem.

More...

Lukáš Žďárský je nadšený sportovec a také vizionář schopný přetvářet staré nemovitosti v místa vhodná pro setkávání a zábavu lidí. Společně s Jakubem Zajícem mají na svědomí zrod Radlické kulturní sportovny, Kavárny, co hledá jméno a holešovického Vnitroblocku.

Radlická – zalepíme díry, zameteme a můžeme sportovat

Vše začalo dost prostě, kluci hledali zázemí pro provozování jejich sportovních aktivit. Po nějakém čase si Lukáš uvědomil, že kolem jednoho vhodného objektu chodí každý den. První představa byla jasná a jednoduchá – z bývalé nákupní budovy vyklidit odpadky, vystěhovat bezdomovce, zalepit díry a zamést. Majiteli nemovitosti se nápad líbil a kluci se vrhli do práce. Přes den byli ve svém zaměstnání a svůj volný čas trávili budováním Radlické kulturní sportovny. Navzdory očekávání se práce protáhly, přestože jim chodili pomáhat kamarádi, dokonce i náhodní kolemjdoucí. Jak říká Lukáš: „Byla to taková chalupa v centru Prahy.“

Lukáš Žďárský: Pohltila nás energie a nadšení lidí

Původní koncept projektu byl pět dní sport a dva dny kultura. Později se ukázalo, že poptávka po kulturních akcích i celkový výnos z nich je větší a náhle bylo vše obráceně. Dnes je Radlická nedílnou součástí pražského koloritu a bezesporným mezníkem v životě Lukáše Žďárského i Jakuba Zajíce. Naprosto jim to změnilo život. Zjistili, že mají v rukou něco, co mohou ovlivňovat a jediné, co je limituje, jsou čas a peníze.

Co jim chybělo, si vybudovali

Flámování a převážně noční život chtěli postupně vyměnit za něco klidnějšího a kontinuálně výdělečného. A náhle na Smíchově vznikla Kavárna, co hledá jméno. Jejich poslední počin je Vnitroblock v Holešovicích. Ulice, ve které si můžete zajít na kávu, zatancovat si, koupit tenisky nebo navštívit kino.

Podle Lukášova vyprávění je zřejmé, že se kluci učí za pochodu a jak nám v rozhovoru prozradil, dnes by pár věcí udělal jinak. V prvé řadě by si mezi jednotlivými projekty nechal větší odstup. Také přiznává, že neměli dostatečný přehled o hospodaření jednotlivých podniků, což získalo jasnější obraz až po uzavření Kavárny. Následně zlepšili řízení a kontrolu manažerů jednotlivých projektů, zrušili ztrátové aktivity.

Lukáš Žďárský: Vytváříme specifickou atmosféru týmu

V gastronomickém odvětví je vysoká fluktuace zaměstnanců zcela běžná. Přestože zprvu ani jeden z kluků neměl v tomto oboru zkušenosti, snaží se vytvářet specifickou a přátelskou atmosféru v týmu, která určitě přispívá k tomu, že střídání zaměstnanců u nich není zdaleka tak velké jako jinde. Někteří s nimi pracují už od dob, kdy samotné projekty vznikaly.  

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Jak si Lukáš Žďárský plánuje čas?
  • Umí oddělit svůj osobní a pracovní život?
  • Které fuck-upy je během práce prováděly?
  • Podle čeho vybírají lidi do týmu?
  • Jaké jsou jejich hodnoty a pravidla? Jak na nich lpí?
  • V čem je tajemství jejich dlouhodobého fungování?
  • A mnohem více.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích
Lukáš Žďárský iTunes

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají