Karel Nocar: Věřím v malé záměry a dlouhodobost

Pojďme si v tento sváteční čas vychutnat uvolněné povídání s bývalým reprezentantem a kapitánem českého házenkářského týmu. Karel Nocar se rozpovídal nejen o své profesní cestě, ale také představil projekt Bez frází, jehož cílem je inspirovat a přibližovat čtenářům život sportovců i z jiných úhlů než pouze z těch výkonnostních.

Karel Nocar měl to štěstí, že můžete dělat, co ho baví a zároveň mu vrací investovanou pozitivní energii. Byl reprezentantem a kapitánem českého národního házenkářského týmu . Jak sám říkáme, všichni máme svobodu volby a tým, že za ní šelme, dosáhneme splnění svého dětského snu - stát se vrcholovým sportovcem. Omezení, který vrcholový sport přináší vůbec nebral jako oběť, ale jeho součást. Pochopitelně nebylo tomu tak vždycky v mládí u vás velkou roli hrát ego a zaměření na svůj výkon.

O další nabídky nebyla nouze. Paradoxně nejvíc jich přicházelo, když se rozhodl ukončit svou kariéru. Z Francie, kde do té doby působil, se společně s rodinou vrátil do Čech a přijal nabídku stát se manažerem národního týmu. Přiznává, že ve funkci mu pomohla znalost prostředí z pohledu hráče, měl možnost zúročit zkušenosti z Francie, ale formální záležitosti se musel naučit.

Karel Nocar: „Život je dar a člověk by měl pracovat na tom ho plně rozvíjet“.

Za svůj dar Karel považuje komunikaci a práci s lidmi v kolektivu. Sám se řadí mezi týmové hráče, a to nejen na hřišti. Pracovně i osobně se mu daří držet energii kolektivu nahoře a tzv. čistit prostor, ve kterém se pohybuje. Možná právě proto si k němu našel cestu projekt Bez frází, jehož je už několik let nedílnou součástí.

Bez frází a Francouzské slzy

Vše odstartovalo v roce 2016, kdy Karla oslovil František Suchan a společně dali vzniknout osobnímu příběhu Francouzské slzy, který popisuje Karlovo působení v házenkářském klubu Chambéry. Od té doby na webu Bez frází přibylo přes 200 dalších životních příběhů známých či méně známých sportovců. Jmenujme třeba Dominika Kubalíka, Jana Kollera, Lucii Šilhánovou, Evu Samkovou aj. Vyšlo i několik knih a v letošním roce s knihou „Bez frází a bez jůtubu“ zacílili i na dětské čtenáře. Karel Nocar je v tomto projektu výkonným ředitelem, pomáhá realizovat livestreamy a podílí se na tvorbě obsahu.

Co dále v podcastu uslyšíte?

  • Proč Karel Nocar skončil v manažerské pozici?
  • Jak mu napomáhá vnitřní hlas k dosažení úspěchu a k nacházení nových příležitostí?
  • Poradí, jak nejlépe bojovat se stresem a být novým příležitostem otevřený.
  • Jaké jsou v Čechách podmínky pro přechod sportovců do běžného pracovního života a kde se inspirovat?
  • V čem mají tuzemské kluby rezervy a v čem Karel Nocar vidí potenciál?
  • Více o projektu Bez frází.
  • Plány na příští rok a mnoho dalšího.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají