Hana Toufarová: Sport, který děláš, ovlivňuje tvé podnikání

Chcete zúročit své sportovní zkušenosti i v podnikání a stát se trenérem? Možná se bojíte, že se tím nedá uživit. Náš dnešní host Hana Toufarová vás přesvědčí, že dá. Školitelka, trenérka a zakladatelka firmy FitPainFree mimo jiné v podcastu prozradila, jak zvládli přechod do online prostředí, kde hledá nové kontakty a jaký servis poskytuje svým lektorům.

More...

Přes bolest ramene k podnikání

Hana Toufarová je trenérkou trojnásobných mistryň světa ve sportovním aerobiku, úspěšně vedla fitness centrum, sportovní klub, školící akademii organizovala soutěže a mimo jiné také učila na Pedagogické fakultě v Brně. Její dlouholeté vysoké pracovní nasazení se odrazilo na jejím zdraví. Měla nesnesitelnou bolest ramene, která ji omezovala v osobním i pracovním životě. Když už se zdálo, že ji od bolesti nikdo nepomůže, objevila na internetu video o rehabilitační metodě Peta Egoscue s Libou Plaček.

Už v Americe ji metoda nadchla

Hanka odjela za Libou do Ameriky, kde si sama na sobě zázračné účinky metody vyzkoušela. Bolest ramene do tří dnů zmizela a Hance bylo jasné, že tuto techniku chce šířit a pomáhat dalším lidem od bolesti. I přes prvotní nedůvěru sama v sebe se po návratu do Čech vrhla rovnýma nohama do lektorování a vyplatilo se. Zprvu vedla skupinové lekce, následně individuální a dnes školí další lektory, kterých je už 70 po celé republice.

Trenérem i školitelem on-line

Na úspěšném podnikání FitPainFree se velkou měrou podílí i dcera Hanky, která se stará o sociální sítě a web. V době, kdy se kvůli covidové situaci všechno zavřelo, Hanka nechtěla dopustit, aby se lidé přestali hýbat. Hned druhý den přesedli na do on-line prostředí, kde svým klientům ráno a večer nabízeli krátké lekce cvičení. V on-linu se zabydleli natolik, že přes internetové platformy dokonce i školí.

Hanka je sice skvělá trenérka, lektorka a metodik, ale na technické věci si raději najímá odborníky. Uvědomuje si, že potřebuje i dostatek času pro sebe, proto se učí svou práci delegovat. Přiznává, že to pro ni bylo zpočátku obtížné. Nejspíš i proto, že je individuální sportovec a týmová spolupráce ji není vlastní.

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • V čem je metoda FitPainFree jedinečná a proč ji může praktikovat on-line.
  • Jak funguje podnikání matky s dcerou.
  • Jak Hanka pro svůj byznys využívá sociální sítě a kde hledá nové kontakty.
  • Jestli si Hanka umí organizovat čas a jak odpočívá.
  • Jak probíhá školení nových lektorů a jaký následný servis jim poskytují.
  • Co je pro Hanku velká výzva.
  • Kde se inspiruje a jaké má vize.
  •  Jak pracuje se svými klienty.
  • A mnoho dalšího.

Pomůžeme vám na cestě v podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích
sport a podnikání
sport a podnikání

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají