Náš příběh

Hanka Kučerová

Zakladatelka Sport & Podnikání

  • bývalá hráčka I. ligy házené v ČR
  • 16 let zkušeností s podnikáním
  • 10 let zkušeností s vedením týmu
  • máma dvou dětí
  • vášnivý sportovec tělem i duší

Jmenuji se Hanka Kučerová a od svých 8 let se věnuji házené a propadla jsem sportu jako takovému přes kolo, lyže, squash, hory, všechny míčové sporty. Díky házené jsem zažila pocit úspěchu, ale i porážky, pořádné dřiny a adrenalinu.

Po škole jsem nastoupila do zaměstnání jako účetní, ale nedokázala jsem si představit, že tam strávím zbylých 45 let. Chtěla jsem něco jiného, jen jsem nevěděla co. Tak jsem na rok odcestovala do USA pro další životní zkušenosti. Po návratu jsem chtěla podnikat, ale neměla jsem nápad ani kapitál. Ale objevila jsem možnost podnikat tím, že budu vytvářet obchodní sítě, nepotřebuji kapitál ani nápad, že vše dostanu a já vložím svůj čas, energii a činnost - přišlo mi to jako ve sportu - dostanu trenéra a já musím tvrdě makat. Přes obavu, jestli to dokážu, jestli se uživím, co na to řekne okolí apod. se mi z nuly podařilo vytvořit tým o 60ti lidech a zažít svobodu, kdy na měsíc odcestuji, vrátím se a vše funguje i beze mne.

Během mého podnikání přišlo další nové adrenalinové období - mateřství, které nikdy nekončí, ale vedle něj a podnikání jsem se znovu vrátila zpět k házené. Díky návratu k házené vznikl tento projekt, protože se potkávám se sportovci, kteří stále řeší nedostatek času pro sport, rodinu, zároveň i potřebu větších příjmů, aby si užili život tak, jak si představují.
A díky mé osobní zkušenosti s podnikáním vidím cestu, jak mohou sportovci vše lépe skloubit. Proto vznikla tato platforma, aby sportovci dostali inspiraci k podnikání, překonali strach, který je brzdí, tak jako brzdil mě, získali oporu od stejně naladěných lidí a mohli vše sdílet v naší komunitě. Aby nemuseli z nedostatku času či peněz předčasně končit svou sportovní nebo trenérskou kariéru a měli možnost zůstat u svého sportu co nejdéle.

Chci bořit bariéry a předsudky sportovců k podnikání a podporovat je v tom, aby podnikali během své sportovní kariéry a inspirovali tím ostatní sportovce a tím rozšiřovali novou základnu sportovců.
Opusťte svou komfortní zónu a přidejte s k nám.

S úctou Hanka Kučerová

Zeptej se nás na cokoliv

#hana.kucerova.5030

hanka@sportapodnikani.cz

Šmolovy 53, 580 01
Havlíčkův Brod

+420 775 554 551

Sport & Podnikání
Šmolovy 53, 580 01
Havlíčkův Brod

hanka@sportapodnikani.cz
+420 775 554 551

Partneři projektu: