Radim Valigura: Učím sportovce vědomě zacházet s energií

Dnešní podcast bude trochu jiný oproti těm, na které jste byli dosud zvyklí. Bývalý prvoligový tenista a kouč Radim Valigura nám představí svůj pohled na budování mentální odolnosti jak ve sportu tak v podnikání. Mimo jiné se dozvíte, jak je možné přes pochopení energetiky našeho těla dosahovat lepších výkonů. Pojďme si poslechnout Radimův příběh o cestě k trénování a hlavní myšlence této techniky.

More...

Radimův otec je vášnivým amatérským tenistou, a proto není divu, že i on sám se už jako dítě proháněl po kurtech. Přestože Radimovy sportovní ambice mířily opravdu vysoko, z dnešního pohledu uznává, že k dosažení vysněného cíle chyběla správná příprava. Určitou dobu mu trvalo smířit se s nenaplněním svého snu, ale na tenis nezanevřel a už ve svých 19 letech ho sám začal trénovat. Souhrou okolností se Radim už v mladém věku stal trenérem jedné z našich špičkových tenisových hráček, Martiny Hingisové.

Právě působení ve Švýcarsku se pro něj stalo zásadním. V pouhých 25 letech, jako nepříliš zkušený trenér byl nablízku veřejně známé osoby. Často nezvládal tlak, který byl vyvíjen nejen na podávání nejlepších výsledků samotné Martiny, ale i jeho. V ten moment začal hledat způsoby, jak očekávaný výkon udržet. Od té doby učí lidi nejen ze sportovního prostředí pracovat se svou energií. Jak tato metoda funguje, co vyžaduje a k čemu je dobrá nám Radim Valigura vysvětlí v dnešním podcastu.

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Radimovy tenisové začátky.
  • Jak se dostal ke spolupráci s Martinou Hingisovou.
  • Proč se Radim Valigura sám nestal profesionálním tenistou.
  • Jak pracovat s energií a proč ji nepovažovat za něco ezoterického.
  • Jestli a jak dokážeme „naformátovat“ náš mozek.
  • Jak ovlivňuje stres výkon sportovce.
  • A mnohem víc.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích.
Radim Valigura
radim valigura

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají