Petr Slezák: Není umění ponořit se dolů, ale vynořit se živý nahoru

Potápěčské centrum v Praze? Mnohým z vás se to může zdát neuvěřitelné. Přesto Petr Slezák, majitel potápěčského centra Kapr Divers, svůj podnik úspěšně vede již přes 20 let a sám přiznává, že ho práce opravdu baví. Jak je to možné a v čem tkví tajemství? To se dozvíte z dnešního podcastu.

Petr Slezák, instruktor potápění a majitel potápěčského centra Kapr Divers, které působí na trhu více jak 20 let. Nabízí výukové kurzy jak pro děti, začátečníky, ale i profesionály. Sníte o tom, že si chcete vyzkoušet ponor v bazénu, objevit potopenou loď na širém moři, vidět polární zář pod ledovcem, nebo si dokonce zaplavat s velrybami? To, a mnohem víc, Petr společně s jeho týmem zkušených a nadšených instruktorů, dokáže uskutečnit.

Pod hladinu rovnýma nohama

Petra uchvátilo potápění a rozhodl se, že by to chtěl někdy vyzkoušet. Na vysoké škole si udělal základní potápěčský kurz. Následně si za vypůjčené peníze nakoupil výstroj a jak sám přiznává, to mu do začátku stačilo. Společně s instruktorem potápění Janem Kubrychtou a kamarádem z dětství se do své potápěčské vášně ponořili naplno. Záhy si Petr Slezák udělal instruktorské zkoušky, ze dne na den ukončil svou činnost v plavecké škole a centru Kapr Divers se mohl naplno věnovat.  

Potápěčské centrum na Slapech

Už během prvního roku fungování otevřeli po vzoru přímořských letovisek první potápěčskou základnu na Slapech. K jejich nadšení se postupně připojovalo víc a víc lidí, každý chtěl zažít to dobrodružství a tajemství červené vody, o kterém instruktoři vyprávěli. K ukončení činnosti pomohly povodně v roce 2002, které zhoršily kvalitu vody. Druhým aspektem byla touha zaměřit se na zahraničí, a to především objevit kouzlo Evropy.

Petr Slezák a Kapr Divers dnes

V současnosti má Petr Slezák po svém boku více jak desítku zkušených a nadšených instruktorů, kteří klientům předávají lásku k potápění. Potápěč má možnost vybrat si partu, která mu vyhovuje a dobrodružství, za kterém se společně vydají. V nabídce mají širokou škálu kurzů potápění i cestovatelských příležitostí. Kapr Divers nabízí i kurzy pro děti, kterým se Petr jako instruktor plavání věnoval již dříve, a ke kterým má pořád blízko.

A jak je možné, že se pro Petra nestala práce rutinou, ale naopak prosperuje? Tajemství je prosté – pestrost. Ve svém podniku zastává pozice od uklízeče a skladníka až po manažera. Také je nezbytné dlouhodobé plánování a striktní dodržování toho krátkodobého.

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Jak vznikl název Kapr Divers.
  • Petr zavzpomíná na svou profesi instruktora plavání dětí cizinců.
  • Co všechno obnášel instruktorský kurz.
  • Jak si vybírá kolegy do svého týmu a co musí splňovat.
  • Který cestovatelský sen si Petr Slezák splnil a za jakou cenu.
  • Jaké je to podnikat v potápění v dnešní době.
  • Jak vychovat a udržet komunitu nadšenců.
  • A mnohem víc.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích
Petr Slezák na iTunes

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají