Petr Mandík: V podnikání nehledej zkratky, všechno trvá a dost to bolí

Máte nápad, zkušenosti, nadšení a chcete začít podnikat? Jak si vytvořit správnou strategii a splnit si svůj sen, nám prozradí bývalý plážový fotbalista a současný expert na startupy, Petr Mandík. I přesto, že jak sám přiznává, byl „špatný na učení“, dnes je spoluzakladatelem agentury Happyend a StartupBOX, trenér v programu Grow with Google, mentor v CzechInvest a ESA BIC. Pakliže vás zajímají užitečné tipy k nastartování vlastního byznysu i Petrova cesta, zveme vás k poslechnutí dnešního podcastu.

Z pláže do Seznamu

Petr vyrůstal v rodině sportovců, a proto není divu, že i on má ke sportu blízko. Sám říká, že když chceš něco dělat, začni to dělat. Proto jakmile mu jednoho dne zavolal kamarád, že potřebují hráče do reprezentačního týmu plážového fotbalu, vzal si dovolenou a rázem se ocitl na mistrovství Evropy v utkání proti Francii. Podobnou náhodou začal pracovat ve společnosti Seznam.cz, jako marketingový specialista, přestože neměl ani praxi, ani vzdělání v oboru.

V roce 2006 si společně s kamarádem založili vlastní digitální agenturu, přičemž jim stačil jeden počítač a kamarádův obývací pokoj. Po deseti letech se z ní stala agentura Happyand, která v současné době pomáhá startupům zvýšit šanci na úspěch, a to hlavně ještě v early stage fázi.

Petr Mandík: Jak začít?

Zajímá vás první krok, když máte nápad a chcete s ním začít? Podle Petra je nejdůležitější si to napsat. Stačí stručně, přehledně, na jeden papír. Je jasné, že vše se časem bude měnit, ale musíte vědět, kdo je zákazník a jaký je jeho problém, potřeba. Potom vykročte hledat řešení a začněte se ptát správnými otázkami správných lidí. Ještě v této fázi jsou náklady minimální a už se můžete dopátrat užitečných zjištění. Jděte po podstatě problému a nezapomeňte si zachovat zamilovanost do svého řešení.

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Jaké jsou nejčastější chyby startupů.
  • Zvolil někdy Petr špatnou strategii?
  • Co má být první – nápad nebo nadšení?
  • Jak si najít cestu k tomu, co mě baví?
  • Je lehké ukradnout váš nápad?
  • Jak si nastavit správnou cenu?
  • Proč mnoho startupů nedopadne?
  • A mnoho dalšího.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích
Petr Mandík na iTunes

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají