Pavel Moric: Už to, že nemáš, co chceš, je impulz k tomu o tom přemýšlet

Fandům karate, ani těm, kteří se zabývají sebepoznáním, není potřeba jméno Pavel Moric více představovat. Tento několikanásobný mistr ČR v karate, trenér, zakladatel a majitel vlastního klubu Karate Vision, ale také kouč pro seberozvoj, je hostem dnešního podcastu. Zaposlouchejte se do příjemného vyprávění, plné úsměvných a trefných přirovnání, ve kterém vám Pavel odhalí úspěchy svého podnikání a odpovědi na otázky, které vás možná už delší dobu trápí.

Od 10ti let se Pavel aktivně věnoval karate. Ve věku, kdy jeho vrstevníci běhali venku a chodili po mejdanech, on trávil čas v tělocvičně. S odstupem času sám přiznává, že vrcholový sport ho nebavil. Byla to jen spousta stresu, předhánění, naštvaných trenérů a frustrovaných rodičů. Nadbytečný konkurenční tlak bez špetky radosti z bojového umění.

Na tuzemském poli byl dobrý, ale na mezinárodní scéně se mu nedařilo. Už v té době hledal příčinu a všiml si, že fyzičku má natrénovanou dokonale, ale na psychickou sféru se zapomnělo. Prázdné rady „to dáš“, "musíš si věřit" evidentně nebyly to pravé a stres ho nakonec vždycky skolil.

Pavel Moric se k trénování dostal náhodou

V devatenácti musel splatit dva tisíce pokuty, a protože házet balíky na poště nechtěl, rozhodl se, že bude trénovat karate. Oslovil přihlížející tatínky v tělocvičně a byznys se začal rozjíždět. Následně společně s kamarádem založili profesionální klub, který tu v takové podobě ještě nebyl. Žáky rozdělili podle věku, věnovali se jim individuálně. Dnes jsou součástí tréninků v Karate Vision i hodiny duševního rozvoje a sebepoznání. Děti se učí vzájemné tolerance a pochopení.

Dalším projektem Pavla Morice je Karate pro duši. Zde pomocí technik z bojového umění, koučinku a terapie, naprostým začátečníkům otevírá brány poznání sebe samých. Dále pořádá semináře a přednášky, ve kterých se snaží předávat podněty k zamyšlení a inspiraci.

Co ve videu uvidíte a uslyšíte?
  • Proč je důležité nebát se udělat první krok?
  • Jaké nové možnosti mu nabídla koronakrize?
  • Doporučí, jak si zvolit svůj obor podnikání.
  • Prozradí, jak žít naplněný život.
  • Co dalšího má ještě v plánu.
  • A mnoho dalších rad informací pro sportovce, kteří chtějí začít s podnikáním.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích

Pavel Moric na iTunes

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají