Ondřej Lang: Volný čas během sportu jsem vyplnil podnikáním

Kamarádi mu posměšně říkali „klikař“. Dnes je pro něj toto označení výstižnou lichotkou. Hostem dnešního podcastu je člen komunity Sport & Podnikání, spolumajitel digitální agentury CreativeHandles, Ondřej Lang. Už ve svých osmnácti letech využil volných chvil ve své sportovní kariéře, aby rozjel vlastní byznys. Jak se mu podařilo přetavit své začátečnické zkušenosti do současné prosperující firmy? Je možné být aktivním fotbalistou, podnikat a při tom se vydat na cestu kolem světa?

More...

Psal se rok 2008 a Ondřejovi se zdálo, že má dostatek volného času, který chtěl využít. Jeho otec mu nabídl, že může prodávat kování ke dveřím. A protože v té době nebyl žádný e-shop, který by tento sortiment nabízel, měl mladý podnikatel konkurenční výhodu. Dlouhé hodiny strávené u počítače začaly nést ovoce, a protože fotbalová kariéra příliš dobře nedopadla, přesměroval svou pozornost na podnikání.

Ondřej Lang: Být fér se vždycky vrátí

Ohromnou zkušenost nejen do podnikatelského života získal díky působení ve studentské organizaci AIESEC Česká republika a následně Career Days. Zdokonalil své organizační schopnosti, začal si víc vážit lidí, ale především se naučil, jak se dělá velký byznys. Na kontaktech i znalostech dnes staví své podnikání v digitální agentuře CreativeHandles. Tvoří skvělé weby a aplikace, které za využití marketingových strategií dokáží přivést klienty.

Ondra je také členem naší komunity. Před nedávnem nám uspořádal workshop na téma: Jak postavit web, aby zákazníka bavil. Jeho postřehy jsou srozumitelné a jednoduchým způsobem podané i nám, naprostým IT lajkům 😊 Ukázal nám například, jak a proč nastavit analytické nástroje, jak má vypadat struktura webu, dále vysvětlil význam tlačítek s výzvou k akci.

Co v podcastu uslyšíte?

  • Jaká úskalí musel Ondřej Lang překonat, když začal v roce 2008 podnikat v on-line světě.
  • Kde se vzdělává, kým se inspiruje a co ho zajímá a následně posouvá kupředu?
  • Dá se propojit hraní fotbalu, podnikání a cesta kolem světa?
  • Proč je pro firmu důležité mít stanovené hodnoty, které to v případě CreativeHandles jsou a jak se vybírají zaměstnanci, kteří s nimi souzní?
  • Co je klíčové pro úspěšnou spolupráci na dálku a jak zmíněné hodnoty dostat k lidem?
  • Jaké zažil Ondra přešlapy a které poučení z nich vyplynulo?
  • S jakou strategií se chce dostat na globální trh?
  • A mnoho dalšího

Pomůžeme vám na cestě v podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích
ondřej lang sport a podnikání
ondřej lang sport a podnikání

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají