Michael Moureček: Díky prohrám ve sportu umí odolat i těm v podnikání

Po poslechu rozhovoru s naším dnešním hostem, kterým je Michael Moureček, získáte dojem, že na podnikání není nic složitého. Stačí mít cíl a vydat se za ním. Po tom, co se Michael rozhodl ukončit svou úspěšnou cyklistickou kariéru, by si ani v nejmenším nepomyslel, že se ke kolům opět vrátí, a dokonce v tomto oboru bude i podnikat. Dnes Festka vyrábí kola na míru pro náročné zákazníky.  

More...

Proto není divu, že se i po ukončení své úspěšné sportovní kariéry ke kolu vrátil. Tentokrát už ne do jeho sedla, ale jako jeho konstruktér. Historie značky Festka se začala psát v obýváku spolumajitele firmy Ondřeje Novotného. Následně se přesunuli do garáže, kde zavařeniny a marmelády na nějaký čas vystřídaly komponenty na kola. Dnes je jejich brand synonymem pro jedinečná kola majitelů, kteří vědí, co chtějí (a nebojí se za to zaplatit).

Michael si závody v jízdě na kole jako průpravu na podnikání velmi pochvaluje. Jak sám říká, cyklisté jsou zvyklí pořád prohrávat, takže všudypřítomné překážky v byznyse ho z míry příliš nevyvedou. Přesto, že v roce 2012 už byli na pokraji skutečného krachu, díky fundraisingovému projektu se jim podařilo Festku opět postavit na nohy. Slavili úspěch v zahraničí, jen našinci pro jejich byznys plán neměli příliš pochopení. Ve světě se o nich rázem psalo a tím se dostali do podvědomí.

„Neúspěšný model nás nic nestojí“

A to je podle Michaela Mourečka jedna z jejich velkých výhod, oproti běžným sériovým značkám. Současně jim to dodává odvahu riskovat a učit se od těch nejlepších odborníků na světě. A co když vás ty nejlepší vyhodí? Pak tu jsou ještě ti druzí nebo třetí nejlepší…

V podcastu dále uslyšíte:

  • Jak vznikla značka Festka.
  • V čem spočíval úspěch fundraisingového projektu.
  • Jak to, že prodávají kola i do země, kde se na kolech jezdit nedá.
  • Proč už dnes cyklisté nejezdí na kolech vyrobených „na míru“.
  • Jak si budují kontakty.
  • Kde získávají zákazníky.
  • Kdo chodí s dobrými nápady.
  • Ale především, jak Michaelovi pomohl sport v podnikání.

Pomůžeme vám na cestě v podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích
Michael Moureček
Michael Moureček

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají