Lukáš Joukal a Jan Skořepa: Jak dobývají svět elektroboardů?

V dnešním podcastu vám představíme dva mladé borce, kteří již ve svých 23 letech podnikají v oblasti elektroboardů. Znají se již od základní školy a oba se dokonale doplňují. Jedním z nich je bývalý juniorský zástupce v biatlonu Lukáš Joukal a druhý profesionální alpský lyžař Jan Skořepa. Zakladatelé a majitelé firmy vyrábějící elektroboardy pod značkou FLASH. Jak se takto mladí chlapci perou na poli byznysu, co je naučil sport a jaké je to budovat produktu mezi Čínou a alpským ledovcem? To vše se dozvíte v našem podcastu.

Lukáš Joukal - od biatlonu k podnikání

Lukáš Joukal, i přesto že byl úspěšný biatlonista, účastnil se Mistrovství světa juniorů a Univerziády, svět profesionálního sportu v prvním ročníku vysoké školy opustil a vrhl se na podnikání. Dávalo mu to větší smysl, svobodu a seberealizaci než pouhé sezení v lavici. Honza Skořepa, ač aktivní alpský lyžař, i on do podnikání dává maximum. V začátcích s prvním boardem obcházel své známé, aby zjistil, že o produkt je velký zájem a záhy uskutečnil první prodej.

V podcastu nám kluci popisují začátky, jak se rozhodli pro výrobu a distribuci elektroboardů. Objevili díru na trhu a boardy, které byly dosud jen v Americe, chtěli začít vyrábět a šířit i v Evropě. Jejich nápad podpořil i investor a akce se rozjela na plné obrátky. Lukáš téměř bez kontaktů odletěl do Číny, aby zajistil výrobu a následné procesy, které pomohou projekt realizovat. Přes den řešil náležitosti v Číně, v noci, kvůli časovému posunu, v Evropě. Investorovi ale přišlo, že vše trvá příliš dlouho, neviděl výsledky a před samým koncem investici zastavil.

Když je investor netrpělivý

Kluky tento šok srazil na kolena, opustili je lidi z týmu, zůstal jim dluh. Ale protože o sportovcích je známo, že se snadno nevzdávají, Lukáš s Honzou se do toho obuli znova. Dnes pod značnou FLASH prodávají elektroboardy i v Americe. Letos dokonce přišli na trh s novými kolečky. Jsou z gumy (jako pneumatiky od aut, kol) a jejich výhodou je, že tlumí nerovnosti povrchu a cesta například po kostkách je pohodlnější

Co ve videu uvidíte a uslyšíte?

  • Jak se podniká v Číně a v čem je tam obchod jiný?
  • Lukáš Joukal prozradí, jak se sbírají obchodní kontakty.
  • Za co kluci utrácí vydělané peníze? A uživí se vůbec?
  • Jak to mají s přesunutím výroby do Čech?
  • Ovlivnila je koronavirová krize?
  • Co by měli sportovci, kteří začínají podnikat?
  • Mnoho dalších.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích:

Lukáš Joukal na iTunes

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají