Jan Loužecký: Od IT analytika přes golf k CEO TeeTime SE

Vášnivý golfista a CEO společnosti TeeTime SE, Jan Loužecký, nám v podcastu představil golfové systémy, které jsou svou komplexností v České republice naprosto unikátní. Prozradil, jak je náročné prorazit na zahraniční trh a také proč je důležité nebát se dělat nepopulární rozhodnutí.

More...

Od programování ke golfu

Krátce po státnicích dostal student informatiky, Jan Loužecký, nabídku pracovat ve firmě svého otce, jako asistent business analytika. Tehdy se jednalo o čistě softwarovou firmu a v tu chvíli ještě netušil, jak blízko samotnému golfu je. Protože se mnoho projektů právě kolem tohoto sportu točilo, bylo jen otázkou času, kdy stejně jako jeho otec, golfu propadne.

Postupně se Jan Loužecký vypracoval na CEO společnosti TeeTime SE, která se v současné době zabývá vývojem a provozováním golfových systémů jak pro samotné hráče, tak i pro golfová zařízení. Cílem je přilákat na greeny víc hráčů, tím udělat golf dostupnější a populárnější. Od roku 2017 TeeTime úzce spolupracuje se švédskou společností OnTee, díky níž jsou zase o kousek blíž zahraničnímu trhu.

TeeTime pomáhá i v těžkých dobách

Navzdory současné situaci, kdy jsou všechna sportoviště zavřena, se týmu Jana Loužeckého povedlo realizovat několik charitativních projektů. V rámci prvního, s názvem „Hrát budeme, teď pomáháme“, si zájemci mohli zakoupit vouchery, přičemž výtěžek z prodeje šel na podporu chodu uzavřených hřišť a zároveň přispěl na nákup obědů pro seniory.

Na úspěšný projekt navázali dalším „Hrajeme a pomáháme“. V tomto případě si lidé mohli zakoupit hru s celou řadou známých osobností, jakými byli například Jiří Bartoška, Marek Eben, Jana Švandová, Jiří Korn, Pavel Nedvěd nebo dokonce s českou špičkovou golfistkou Klárou Spilkovou. Vybrané peníze šly na nákup mobilních kyslíkových přístrojů.

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • V čem jsou jejich systémy unikátní.
  • Jak se Jan Loužecký vypracoval od asistenta po CEO společnosti.
  • Jestli bylo těžké vybudovat tým kvalitních spolupracovníků a v čem má „rodinná atmosféra“ výhody a nevýhody?
  • Pochybuje Jan někdy o svých rozhodnutí?
  • Jaká je spolupráce TeeTime SE se Švédskem a proč zrovna s nimi?
  • Proč je v ČR málo golfových hráčů a jak je těžké rozšířit golf mezi děti?
  • Jak vnímají svou konkurenci?
  • Jaké mají plány do budoucna?

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích
Jan Loužecký
Jan Loužecký

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají