Jan Hovad: Sdílel svůj problém online a vyplatilo se

Životní tempo měl Jan Hovad skutečně zběsilé. Po srdečním kolapsu si uvědomil, že už nechce dál běžet „krysí závod“. Odstěhoval se mimo civilizaci, začal číst a vzdělávat se v seberozvoji. Své problémy a možná řešení začal sdílet na YouTube. Dnes díky videím a kurzům pomáhá hledat smysl života i ostatním.

More...

Natáčení videí mu pomáhalo rovnat myšlenky

Už od svých šestnácti let měl Honza velmi rychlé životní tempo. Během studia současně pracoval pro německou firmu, pracovně létal do Číny a USA a v noci na své zahradě fotil vesmír. Asi po deseti letech takto vypjatého nasazení se začaly objevovat úzkosti a panické záchvaty. Následně mu srdce vypovědělo službu, a v roce 2014 podstoupil invazivní zákrok srdce. Honza se přesunul na dva roky na venkov mimo civilizaci. V té době přečetl za 700 dní 700 knih z oblasti neurovědy, psychologie, aktivního učení a motivace. Protože jeho potřeba řešit svůj problém byla velká, začal točit videa na YouTube, které mu zároveň pomáhaly myšlenky ucelit a vše víc objasnit. Postupně se kolem něj tvořila komunita lidí se stejným problémem a následně začaly vznikat nové projekty.

Pasivní příjem jako vedlejší produkt

Jedním z projektů je www.prectime.cz, kde se jednoduše a afektivně naučíte cizí jazyk během pouhých tří měsíců. Dalším zajímavým Honzovým počinem je www.metalearning.cz. V současné době nabízí 4 základní kurzy z oblastí, které mu jsou nejbližší – úzkost a panika, finanční gramotnost, biohacking zdraví a čtvrtým tématem je produktivita. Spoustu videí právě na tyto témata sdílí na YouTube zdarma. Pro Honzu je důležité podělit se o svůj příběh, předat myšlenky a získat si důvěru. Pasivní příjem v tomto směru nehraje hlavní roli. Sám má svůj smysl života rozdělený do šesti částí, na kterých pracuje, zdokonaluje se, a to je ta hlavní pozitivní energie, o kterou mu jde především.

Jan Hovad: Učení je pro mě přirozená věc

Jak už jste si mohli všimnout, Honza je velmi produktivní člověk. Sám ale přiznává, že jeho zásadou je nikdy nedělat jednu činnost osm hodin. Vypozoroval totiž, že mozek se dokáže soustředit na danou věc pouze 4–5 hodin a podle toho si také plánuje svůj den. Mozek používá jen, když je potřeba, na zbytek má svůj deník. V něm si mimo jiné zaznamenává i různé experimenty (slovo „cíle“ nemá rád), kterými posouvá své hranice a tím se učí novým věcem.

Na co dalšího se můžete v podcastu těšit?

  • Jakou cestou sebepoznání si Honza prošel.
  • Kde se inspiruje.
  • Kolik projektů nevyšlo a kde byla chyba.
  • Jak Jan Hovad pracuje se svým časem a jak vypadá jeho týden.
  • Jak se brání přepracování a zda umí delegovat práci.
  • V čem je pro nás prokrastinace dobrá.
  • Jak je to s pasivním příjmem, proč na něm většina z nás lpí.
  • V čem hledat smysl života.
  • A mnoho dalšího.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají