David Svoboda: S bratry chceme vychovávat všestranně zaměřené sportovce

Dnešním vzácným hostem je olympijský vítěz v moderním pětiboji  David Svoboda. V současné době společně s bratry budují unikátní projekt – sportovní školu Kalokagathia. Jaká je cesta od profesionálního sportovce ke kariéře po sportu? Jak se připravit na tento obtížný krok v životě sportovce? V čem sportovci mají nefér výhodu pro další kariéru a neuvědomují si ji? To, a mnohem více se dozvíte v našem podcastu.

More...

Mnohým z vás netřeba Davida Svobodu představovat. Krom toho, že vybojoval zlatou medaili na olympiádě v Londýně, je také předsedou komise sportovců Českého olympijského výboru a členem výkonného výboru. I přes své nedávné ukončení sportovní kariéry se v ASC Dukla Praha věnuje přípravě pětibojařské mládeže. Dále společně s Janem Mühlfeitem pořádají motivační přednášky, které mají pomoc nejen sportovcům.    

David Svoboda: Po olympiádě se mi obrátil život naruby

Po olympiádě v roce 2012, kdy David vybojoval zlatou medaili, se mu život náhle obrátil naruby. Musel se vypořádat s nebývalým zájmem médií, sponzorů a přehršle nabídek. Přestože jich spoustu odmítal, práce navíc přibývala a olympionik neměl čas ani prostor na zasloužený odpočinek, na který se celou sezónu těšil. S odstupem času David přiznává, že ač tyto chvíle pro něj byly nejtěžší, dnes je rád, že je mohl prožít. Získal kontakty, přehled o tom, jak se pohybovat v šoubyznysu a také obchodní zkušenosti, které mu následně vyšly draho.

V podnikání je důležité budovat tým správných lidí

Davidův bratr Tom přišel s vizí, že založí vlastní základní školu se všestranným sportovním zaměřením. K projektu Kalokagathia se připojil i třetí bratr Pavel, který má zkušenosti s obchodem a Barbora Novotná, úspěšná zakladatelka několika mateřských a základních škol. David věří, že společně jsou silná čtyřka a že se jim podaří vybudovat jedinečné vzdělávací zařízení.

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Co vše se odehrálo po získání zlaté medaile v Londýně?
  • V čem vidí benefity a naopak, co mu popularita vzala?
  • Jak vznikla myšlenka sportovní základní školy?
  • Čím jí financují a co je aktuálně čeká nejtěžšího?
  • Jaký byl Davidův konec kariéry? Jak poznal ten správný čas?
  • V čem jsou sportovci pro zaměstnavatele atraktivní?
  • A mnohem více.

Pomůžeme vám najít cestu k podnikání. Zaregistrujte se do naší členské sekce.

Odebírejte pravidelně naše podcasty do svého telefonu v těchto aplikacích
David Svoboda sport na iTunes

Mohlo by vás také zajímat

Přidej se do komunity sportovců, kteří podnikají